m1

Porečke su odbojkašice večeras ostvarile ono što su mnogi smatrali nemogućim – dobile su treću utakmicu zaredom protiv HAOK Mladosti i postale prvakinje države.

Nakon prva dva izjednačena seta, kako po pitanju rezultata, tako i nervoze, treći je donio rezultatski bijeg Porečanki i sasvim jasnu naznaku onoga što će se dogoditi u nastavku večeri. Porečanke su polje Mladosti pretvorile u streljanu te ih na kraju “nakantale” 15:25. U četvrtom su se setu Mladostašice doslovno vratile iz mrtvih, jer su im dva poena nedostajala da se oproste od finala za prvakinje države. Iako Porečanke nisu popuštale, Zagrepčanke su u tom periodu igre imale više želje. A onda je došao peti set. No, o svemu tome nakon što proslavimo titulu sa našim princezama.

Srijeda, 22. travnja 2015.

Dom odbojke Bojan Stranić, gledatelja: 400

1.A Hrvatska liga odbojkašica – treća utakmica finala doigravanja za prvakinje Hrvatske

HAOK Mladost – OK Poreč 2:3 (27:25, 26:28, 15:25, 26:24, 8:15)

Suci: Milan Zamaklar, Ernesta Dubac

Nadzornik: Tomislav Kramar

HAOK Mladost: Čulo, Perić, Josipović, Juralić, Luketić, Sušić, Božičević (L), Deak, Vugec, Uzelac, Žmire, Jurišić. Trener: Edo Klein

OK Poreč: Ćosić, Novosel, Sain (L), Zahirović (L), Levak, Duspara, Račić, Burilo, Jakšetić, Rupčić, Žužić, Sučić. Trener: Miodrag Stojaković